Reklama
Reklama

Szelągowska: dzik przy przystanku autobusowym

fot. Screen YouTube / Łukasz Palka

Dziki dość często pojawiają się w różnych częściach naszego miasta. Tym razem zwierzę zauważone zostało przy ruchliwej ulicy obok przystanku "Garbary".

9 rano, dzik na przystanku "Garbary" w okolicach Cytadeli przy Szelągowskiej - napisał nasz Czytelnik. Film został nagrany w poniedziałek. Dzik choć znalazł się przy ruchliwej ulicy, w obecności ludzi na nikogo nie zwracał uwagi.

Najlepsza wyprzedaż Renault 2019 Zyskaj nawet do 25.000 z oponami zimowymi Auto Compol S.A. zaprasza! tel: 663 769 161
REKLAMA

Przy okazji przypominamy, że takie spotkania mogą być niebezpieczne. Najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia i zadzwonić na przykład do straży miejskiej. Funkcjonariusze mają swoje procedury, które pozwalają na kontakt z odpowiednimi specjalistami w zależności od konkretnego przypadku. Zgłoszenia o pojawieniu się takich zwierząt na terenach zabudowanych strażnicy weryfikują i przekazują dyżurnemu CZK. Dyżurny CZK przyjmuje zgłoszenia całodobowo, również bezpośrednio od mieszkańców. Zadania, jakie wypełnia SMMP polegają na weryfikacji zgłoszenia i przekazywaniu zebranych informacji do CZK. W przypadkach szczególnych pomagamy w skierowaniu zwierząt w rejon środowiska naturalnego - informował przy jednym z podobnych zdarzeń Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Największym problemem jest to, że mieszkańcy dokarmiają dzikie zwierzęta - chociażby nie zabezpieczając odpowiednio śmieci, które stają się dla dzików łatwym do zdobycia pożywieniem.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
34.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro